7 דברים ליישם באתר שלך לפני תחילת השנה החדשה

השנה החדשה היא הזדמנות מעולה לעשות איזשהו "פאוז" על רצף העבודה שלנו בבלוג ולהתחיל לחשב מסלול מחדש.

במהלך השנה אנחנו רגילות לשים את הרגל על הגז כל הזמן: להעלות תכנים, לשווק, לפרסם ולייצר אינטראקציה עם הקוראים שלנו, ולכן חשוב לעצור רגע ולהבין מה אנחנו יכולות ליישם בבלוג שלנו בשנה הקרובה, ככה שהוא רק ישתפר ויצליח יותר. 

התקופה הזו של השנה היא הזמן המושלם בשביל זה!
אני אוהבת לקחת את השבועות האלו של לפני השנה החדשה ולייצר לעצמי איזושהי התחלה נקייה שאיתה אוכל לפתוח את השנה בצורה הכי טובה שאני יכולה לבקש לעצמי.
אני חייבת להגיד לך שבכל השנים שלי כבלוגרית, תמיד לקחתי לעצמי את הזמן הזה לעשות ריסטארט, מה שלגמרי השתלם לי. התחלתי את השנה באופן הרבה יותר מסודר וברור, והגעתי להישגים שרציתי להגיע אליהם בזכות התובנות והמטרות שהצבתי לעצמי שנה קודם.

בפוסט הבא אני הולכת לדבר איתך על 7 דברים שאני ממליצה ליישם בבלוג שלך לפני תחילת השנה החדשה שמתקרבת אלינו בצעדי ענק! יאללה, מתחילות 🙂

השנה החדשה

1. תוודאי מהן ההכנסות העתידיות שלך בבלוג.

אני מתחילה דווקא במשהו שלא יהיה רלוונטי לכל אחת מכן, למרות שהוא לגמרי יכול להיות. לא רק בעלות עסקים יכולות להרוויח מבלוגינג, אלא גם בלוגריות שמנהלות את הבלוג שלהן כתחביב לכל דבר, ולכן חשוב לי שתחשבי על הפרמטר הזה ברצינות.

יש לא מעט דרכים שבהן את יכולה להרוויח כסף מהבלוג בתור "בלוגרית חובבת":
שיתופי פעולה בתשלום, מכירת מוצרים דיגיטליים, פרסומות, שיווק שותפים…
לכן אם אחת המטרות שלך לשנה הקרובה היא להתחיל להרוויח כסף מהבלוג, ואת חושבת שאחת הדרכים האלו היא רלוונטית עבורך, כדאי מאוד לתכנן את ההכנסות העתידיות שלך כדי שתהיי מוכנה לפעול בהתאם.


לצורך העניין, אם את רוצה להתחיל למכור מוצרים דיגיטליים, תכיני לך סל מוצרים רלוונטי לעסק ותפרטי בו בדיוק את המוצרים עליהם את רוצה לעבוד ולהשיק השנה: איזה מוצר זה (ספר דיגיטלי, חוברת עבודה, קבצים גרפיים, טמפלטים…), איזה פתרון המוצר פותר והאם הוא רלוונטי לקהל שלך, מה את צריכה לעשות בשביל שהמוצר יצא לפועל, איך את מתכננת להשיק אותו, מה העלויות וכמובן איך את מתכננת למכור אותו – בחנות דיגיטלית? ברשימת התפוצה? וכ'ו

 

כנ"ל לגבי להרוויח כסף משת"פים ושיווק שותפים: תכתבי לך עם אילו חברות את רוצה לעבוד, מה בחברות האלה רלוונטי לקהל שלך, איך את מתכננת לפנות אליהם, מה את יכולה להציע, תייצרי מדיה קיט רלוונטי לבלוג שלך וכ'ו.

תכנון מקדים של הדרכים להרוויח כסף מהבלוג שלך זה המפתח לכך שזה באמת יקרה השנה.

השנה החדשה

2. תגבי את הבלוג שלך.

אמנם זה משהו שנראה מובן מאליו, אבל את לא מבינה עד כמה אנחנו יכולות לפעמים לשכוח מזה או להחשיב את זה כמשהו "לא חשוב". הבלוג שלך צריך גיבוי מלא לפחות פעם בחודש, או פעם בחצי שנה (תלוי באופי האתר). את לא רוצה להיכנס יום אחד לבלוג שלך או לעדכן איזשהו תוסף מבלי שגיבית את האתר, ואז לגלות שחצי ממנו נמחק ואין לך שום דרך לשחזר את זה.

ביחד עם כל הפעולות החדשות שאת מבצעת לקראת השנה החדשה בבלוג שלך, תוודאי שאת גם מגבה אותו כי זה באמת משהו שלוקח כמה דקות והוא שווה יותר מהכל.

אם את לא בטוחה איך מגבים את הבלוג, כתבתי על זה פוסט שלם ומאוד מפורט.

3. תעדכני עמודים ותכנים רלוונטיים.

כשאנחנו מקימות את הבלוג לראשונה ויוצרות את "עמודי הבסיס" כמו עמוד האודות שלנו, יצירת קשר או אפילו פוסטים מסוימים, אנחנו לרוב שוכחות שהמסע שלנו כבלוגריות עובר הרבה שינויים. פתאום את כבר לא נמצאת באותה הנקודה, את כבר לא בגיל שהתחלת, ובקיצור –
חלק גדול מהדברים שכתבת כבר לא ממש רלוונטיים. לכן, חשוב לעבור על אותם התכנים ולעדכן אותם ככה שיהיו הכי רלוונטיים שיש לתקופה הנוכחית.

בנוסף לזה, גם פוסטים שהם כביכול "על זמניים" (כלומר, רלוונטיים תמיד ככה שהקהל שלך יכול לקרוא אותם גם שנים אחרי שהם נכתבו), יכולים להכיל פרטים שכבר פחות רלוונטיים וכדאי לעבור עליהם ולעדכן אותם.
עוד דבר שחשוב לעדכן, זה את המייל הפותח של רשימת התפוצה שלך, אותו המייל שהקוראים מקבלים ברגע שהם נרשמים לרשימת התפוצה, כי באמת יכול להיות שיש שם דברים לא רלוונטיים.

כמובן שכל בלוג והתכנים שלו, לכן הייתי ממליצה לך לעבור על התכנים שלך ולהחליט מה את צריכה לעדכן ומה לא 🙂

השנה החדשה

4. תבקרי את התוכן שלך.

בדיקת סטטיסטיקות זה אחד הדברים החשובים שיש לבצע בבלוג (ולא פעם בשנה, אלא כל הזמן) אבל עוד דבר חשוב שאנחנו לפעמים שוכחות לבדוק זה את האינטראקציה של הקהל עם התוכן שלנו. אנחנו מפרסמות לא מעט פוסטים בבלוג ומשתמשות בלא מעט סוגי תכנים (כמו למשל, פוסט מסוג מדריך, רשימה, מאמר ועוד) אבל אנחנו לא תמיד יודעות איזה סוגים של תכנים ואילו נושאים הכי יוצרים חיבור והזדהות עם הקהל.

לקראת השנה החדשה, זה הזמן לעבור על כל הפוסטים שקיבלו הכי הרבה אינטראקציה בבלוג: הכי נצפים, הכי מבוקשים, ששיתפו הכי הרבה, שהגיבו עליהם הכי הרבה, שקיבלו הרבה לייקים…
ופשוט תנסי להבין – מה משותף לכולם? מה כל כך עבד בהם, שהקהל פשוט היה חייב לייצר איתך את האינטראקציה הזאת?

זה יכול להיות נושא מסוים שהקהל שלך יותר מתחבר אליו, סוג תוכן מסוים שיותר כיף לקהל שלך לקרוא או אפילו תקופה מסוימת בשנה שגרמה לקהל שלך להיות הרבה יותר פעיל (סתם לדוגמה, קורונה).

ברגע שתביני איזה מהתכנים שלך ממיר יותר ואיזה ממיר פחות, ככה יהיה לך הרבה יותר קל להבין אילו תכנים לייצר לקראת בואה של השנה החדשה בבלוג.

5. תסדרי את לוח הבקרה של וורדפרס.

את מכירה את זה שאת נכנסת אל לוח הבקרה שלך בוורדפרס ואת מגלה 16 עדכונים חדשים שאת צריכה לבצע, 20 הודעות מכל מיני פלאגינים שקיימים אצלך בבלוג ועומס מטורף של דברים לא רלוונטיים? זה קורה, והרבה.

הסדר הזה בעיניים הוא כל כך חשוב כי הוא זה שגורם לך להישאר מפוקסת ולהתמקד בדברים החשובים. יצא לי לא מעט פעמים שנכנסתי אל לוח הבקרה כדי לעדכן איזשהו פוסט, ואז במקום פשוט התחלתי לעדכן תוספים ולקרוא הודעות ככה ששכחתי לגמרי למה נכנסתי.

אז מה את יכולה לעשות? שאלה מעולה!
א. לכי אל התוספים שלך, תעברי עליהם אחד אחד ותוודאי שאת יודעת בדיוק מה כל תוסף עושה ומה המטרה שלו אצלך בבלוג. יש תוסף שאת לא מכירה? אל תמחקי אותו עדיין – יכול להיות שזה תוסף חשוב שוורדפרס התקינו לך או שזה משהו שאת פשוט לא זוכרת שהתקנת. חפשי עליו קצת בגוגל וביוטיוב, ואחרי שאת בטוחה שאת לא צריכה את התוסף הזה – תכבי אותו ותמחקי אותו מלוח הבקרה שלך.

ב. עדכני את התוספים הרלוונטיים שכן בחרת להשאיר – לא לפני שאת מגבה את האתר, כמובן!
ג. לכי אל כל ההודעות שיש לך בלוח הבקרה, תקראי את הכל ותנסי להבין מה רוצים ממך. כמובן שאם זה משהו רלוונטי, תכתבי לך אותו בצד כדי שתזכרי לטפל בו או שתטפלי בו באותו הרגע.

 

עכשיו כשלוח הבקרה שלך מסודר, אין סיבה להתחיל את השנה החדשה בבלאגן:)

השנה החדשה

6. תכתבי לך סיכום שנה בבלוג.

אחד הסעיפים החשובים ברשימת הדברים ליישם בבלוג שלך לפני תחילת השנה החדשה, זה הסעיף הזה (והסעיף הבא, אבל כבר נגיע אליו).
סיכום השנה שחלפה בבלוג תעזור לך להבין כל כך הרבה דברים על הבלוג ועלייך בתור בלוגרית, ככה שאם הייתי אומרת לך לבצע רק דבר אחד מכל הרשימה הזו – זה כנראה יהיה הדבר הזה.

תפתחי לך קובץ וורד או גוגל דוקס, תפני לך שעה מהזמן ותתיישבי לכתוב את הדברים כמו שהם:
– מה למדת בשנה הזאת כבלוגרית? זה יכול להיות משהו מעשי כמו צילום ועריכה, או משהו יותר התפתחותי ואישי.

– מה השגת בשנה הזו כבלוגרית? מה הבלוג השיג? קוראים חדשים, הכרה, קולגות, מטרות מסוימות…

– מה את חושבת שצריך לשפר? גם בהתנהלות שלך כבלוגרית, וגם בבלוג עצמו

– מה את חושבת שצריך לשמר? עם אילו פעולות או הישגים שצברת את חייבת להמשיך?

סיכום השנה יהווה בשבילך סוג של הסתכלות על השנה שחלפה ואת תוכלי ללמוד מזה כל כך הרבה, ככה שאני ממליצה לא לוותר על זה.

7. תכתבי את המטרות העתידיות שלך לשנה החדשה בבלוג.

אם בסעיף הקודם הסתכלנו על השנה שחלפה, כאן אנחנו מסתכלות קדימה וכותבות את כל מה שאנחנו רוצות להשיג בשנה הקרובה.
הצבת מטרות קודם כל תתן לך את דחיפת המוטיבציה המטורפת הזו שתגרום לך לרצות לפעול ולקדם את הבלוג כמה שאפשר, ובנוסף היא גם תסדר לך את הראש מבחינה הגיונית וכמותית, ככה שתדעי בדיוק מה את רוצה להגשים השנה.

חלק מהמטרות יכולות להיות קשורות לבלוג באופן ישיר, וחלק מהן יכולות להיות קשורות אלייך בתור בלוגרית. לדוגמה:
– להגיע אל מספר מסוים של קוראים / מנויים לניוזלטר
– להשיג את השת"פ הראשון שלי בתשלום
– להכניס X מוצרים חדשים למכירה
– להרוויח X שקלים בחודש מהבלוג
– להכיר קולגות חדשות מהנישה שלי
– לכתוב פוסט אורח / לארח מישהי בבלוג
– לפתוח אינסטגרם / טיקטוק לבלוג
– להעלות יותר תכנים שקשורים ל X
– לכתוב רשימה של דברים שאני רוצה ללמוד השנה בהקשר לבלוג:
צילום, עריכה, קידום אורגני, פוטושופ ועוד


חשוב לי לציין שעם כל מטרה כזו, את חייבת להיות כמה שיותר ספציפית, מדויקת, לוודא שהמטרה תהיה רלוונטית לבלוג ולמה שאת רוצה להשיג, שהיא תהיה ברת השגה וריאלית וכמובן שיהיה אפשר למדוד אותה במספרים. 

לכל מטרה כזו את צריכה לכתוב רשימת משימות שיעזרו לך לבצע את המטרה, כי "להשיג את השת"פ הראשון שלי בתשלום" זה טוב ויפה, אבל מה אני צריכה לעשות בשביל שזה יקרה?
אני צריכה למצוא חברה מתאימה ורלוונטית אליי, אני צריכה לייצר לעצמי מדיה קיט, אני צריכה להבין איזה סוג של שת"פ אני רוצה, אני צריכה לכתוב הצעה וכ'ו…

תדייקי את עצמך, ותגיעי הכי גבוהה שרק אפשר.

 

אני כל כך מחכה להתחיל את שנת 2022 בתחושת גאווה, בדיעה שאני לגמרי מוכנה לשנה הזאת ואני הולכת להשיג את כל המטרות שלי! אני מאוד מקווה שהפוסט עזר לך לעשות סדר בראש (וכמובן, גם בבלוג) ושתיישמי את כל מה שקראת כאן היום.

 

אם את חושבת שהפוסט הזה יכול להיות רלוונטי לאחד מהמכרים שלך, את מוזמנת לשלוח לו את הפוסט! ספרי לי בתגובות – מה את הולכת ליישם מהפוסט הזה?

אהבת את הפוסט? את מוזמנת לשתף אותו!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

7 צעדים פשוטים ליצירת כרטיס ביקור דיגיטלי לעסק שלך בעצמך

מלאי את הפרטים כאן למטה ותקבלי את המיני קורס המפורט שילמד אותך איך להקים בעצמך כרטיס ביקור דיגיטלי לעסק ב 7 צעדים פשוטים בלבד!

אני רוצה לעזור לך לבנות את האתר העסקי שחלמת עליו!

כל מה שאת צריכה לעשות זה להשאיר לי כאן את הפרטים שלך ולספר לי קצת על העסק, ואני אחזור אלייך לשיחת ייעוץ חינמית לחלוטין שתעזור לנו להבין ביחד איזה אתר העסק שלך צריך!